Zapraszamy do udziału w XIX Powiatowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych, która 6 czerwca odbędzie się tradycyjnie na obiektach Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu (stadion przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim). Podobnie jak w latach ubiegłych dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji.

Celem Olimpiady – jednego z największych tego rodzaju wydarzeń w województwie śląskim – jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami udziału w zawodach rekreacyjno-sportowych, popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym.

baner olimpiada

Organizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., wodzisławski ośrodek Caritas, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach oraz Powiatowy Młodzieży Ośrodek Sportu w Wodzisławiu Śl. Wspierają nas wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.

Udział w Olimpiadzie jest nieodpłatny i dobrowolny. Zgłoszenia uczestnictwa można dokonać do 31 maja poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Formularz zgłoszeniowy można pobrać u dołu strony.

Olimpiada odbędzie się 6 czerwca 2023 r. Rozpocznie się o godz. 9:30 tradycyjnym pochodem zawodników dookoła stadionu oraz wciągnięciem flagi olimpijskiej na maszt.

W ramach Olimpiady przewidziano 15 indywidualnych konkurencji sportowych: bieg sprinterski na 30 metrów, pchnięcie kulą, rzut piłką palantową na odległość, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, strzały do bramki, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, rzuty do puszek, rzuty woreczkami do celu, rzuty do tarczy, podnoszenie ciężarka, rzuty do kosza, unihokej, podbijanie piłeczki.

Każda zgłoszona drużyna, która weźmie udział w Olimpiadzie otrzyma pamiątkowy dyplom i puchar, a uczestnicy – pamiątkowe medale.

Imprezę swoimi patronatami medialnymi objęły: Radio 90 (link, nowe okno), „Nowiny Wodzisławskie” i portal nowiny.pl (link, nowe okno), a także portal internetowy tuwodzislaw.pl (link, nowe okno)

Więcej informacji w regulaminie imprezy do pobrania poniżej:

Regulamin imprezy

Karta zgłoszenia udziału w Olimpiadzie