Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Wodzisławiu Śląskim
Strona główna News Kontakt
NA SKRÓTY

Aktualności

2021-02-26
Wolontariat Online [powrót]
 
 

Wolontariat online młodzieży Wodzisławskiej „Jedynki”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim wróciło z propozycją pomocy wychowankom rodzinnej pieczy zastępczej, którzy wiedzę zdobywają przed ekranem komputera. Dzieci i młodzież rodzin zastępczych mogą liczyć na pomoc młodzieży z Wodzisławskiej „Jedynki”.
W I LO im.14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim już od 14 lat  działa Koło Wolontariatu, w którym młodzież liceum zaangażowana jest w pracę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej Powiatu Wodzisławskiego. Także i w tym roku,  na ich wsparcie mogą liczyć wychowankowie rodzin zastępczych, którzy są uczniami wodzisławskich podstawówek oraz szkół średnich. Dzieci i młodzież mogą liczyć na pomoc z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, historii, biologii czy języka angielskiego. Wolontariusze z „Jedynki” bardzo dobrze czują się w tych przedmiotach i maja ogromną wiedzę, którą chętnie się dzielą. Obecnie pomoc w nauce  prowadzona jest przez internetowe komunikatory. Warto dodać, że wychowankowie wodzisławskich rodzin zastępczych, dzięki staraniom pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, w ubiegłym roku  otrzymali laptopy, które mają im służyć do zdalnej nauki. Powiat Wodzisławski  przystąpił bowiem do projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 – Działanie2.8. Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv; Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług,  w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym. Na terenie Powiatu Wodzisławskiego realizatorem projektu było  jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W tym roku szkolnym laptopy służą nie tylko do zdalnej nauki w szkole, ale i do kontaktu z Wolontariuszami Wodzisławskiej „Jedynki”. Serdecznie zapraszamy wychowanków rodzin zastępczych  do skorzystania z pomocy w nauce oferowanej przez uczniów z I LO w Wodzisławiu Śląskim.
ul. Wałowa 30, 44-300 Wodzisław Śląski, NIP 647-218-85-28
e-mail: pcpr_wodz@poczta.onet.pl, tel./fax: 32 455 14 30, tel: 32 455 60 59, 32 410 73 59, 32 410 70 69
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim jest jednostką organizacyjną wchodzącą w skład powiatowej administracji zespolonej utworzoną na mocy uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr III/29/99 z dnia 25.01.1999 r.

System Obsługi Wsparcia

PCPR Wodzisław © 2021 wykonanie: Neone