Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Wodzisławiu Śląskim
Strona główna News Kontakt
NA SKRÓTY

Aktualności

2021-04-16
Powstała JADŁODZIELNIA- lodówka społeczna [powrót]
JADŁODZIELNIA PRZY POWIATOWYM CENTRUM POMOCY RODZINIE W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM


 

Uprzejmie informujemy, iż od dwóch tygodni na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie funkcjonuje JADŁODZIELNIA - lodówka społeczna.

Zainteresowanie Jadłodzielnią przerosło nasze oczekiwania. Okazało się, że jest wiele osób których sytuacja materialna jest trudna i korzystają z tego, co znajduje się w lodówce społecznej. Dlatego zwracamy się do wszystkich chętnych darczyńców z prośbą o wsparcie i zaopatrywanie jej w produkty spożywcze. W Jadłodzielni można zostawiać produkty, których termin do spożycia jest dłuższy niż kilka dni. O to by w jej otoczeniu panował porządek zadbają pracownicy wodzisławskiego PCPR-u.
 


 

Lodówka została zakupiona w ramach realizacji projektu „Oaza aktywności” współfinansowanego przez Unię Europejską. Ma ona na celu wspieranie globalnej idei tzw. foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem: „zostaw jeśli masz za dużo, weź – jeśli potrzebujesz”. Tym sposobem ma ona pobudzić w mieszkańcach starego miasta empatię, wrażliwość i odpowiedzialność społeczną. Dodatkowo porusza aspekt edukacyjny- uczy i pokazuje jak w sposób praktyczny wykorzystać niepotrzebne jedzenie, pomagając przy tym innym. Jadłodzielnia znajduje się po prawej stronie głównego wejścia do budynku, otwarta jest całą dobę i korzystać z niej może każdy, stosując się do umieszczonego obok regulaminu.


 

Koordynator projektu

Dyrektor

"Oaza aktywnosci"

mgr Irena Obiegły

mgr Joanna Pawełek
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim
"Oaza aktywności"
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
ul. Wałowa 30, 44-300 Wodzisław Śląski, NIP 647-218-85-28
e-mail: pcpr_wodz@poczta.onet.pl, tel./fax: 32 455 14 30, tel: 32 455 60 59, 32 410 73 59, 32 410 70 69
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim jest jednostką organizacyjną wchodzącą w skład powiatowej administracji zespolonej utworzoną na mocy uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr III/29/99 z dnia 25.01.1999 r.

System Obsługi Wsparcia

PCPR Wodzisław © 2021 wykonanie: Neone