Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Wodzisławiu Śląskim
Strona główna News Kontakt
NA SKRÓTY

Aktualności

2019-02-08
Balik z Wolontariuszami [powrót]
Balik z Wolontariuszami I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim


Pirat, księżniczka, pszczoła, policjant, elf i wiele innych… małych wesołych, uśmiechniętych twarzy można było zobaczyć w czwartkowe popołudnie 7 lutego 2019 roku podczas baliku dla dzieci z rodzin zastępczych funkcjonujących na terenie powiatu wodzisławskiego. Pomysł organizacji tego przedsięwzięcia narodził się z inicjatywy Wolontariuszy I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Dzięki życzliwości Pani Dyrektor Janiny Rurek balik po raz kolejny odbył się w auli I LO
w Wodzisławiu Śląskim. Na wszystkie dzieci  czekał słodki poczęstunek oraz gry, zabawy
i konkursy przygotowane przez Wolontariuszy I Liceum. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Pokochaj Mnie” w Gorzyczkach.
Balik był doskonałą okazją do wręczenia przez Panią Krystynę Kuczera – Członka Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, podziękowań grupie Wolontariuszy kończących swoją służbę oraz wręczenia powołań nowym Wolontariuszom.
To już dwunasta grupa Wolontariuszy z I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich podejmuje służbę wolontariacką w rodzinach zastępczych powiatu wodzisławskiego. Od 2007 roku młodzież z I LO w Wodzisławiu Śląskim angażuje się w wolontariat w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były Panie Irena Obiegły  - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim oraz
Pani dr Elżbieta Tkocz z I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim. 
Dzięki wieloletniej współpracy Szkoły oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. także w tym roku szkolnym zawiązała się kolejna grupa młodych ludzi, chętnych poświęcić swój wolny czas dzieciom.
W bieżącym roku służbę wolontariatu podejmuje grupa 28 uczniów klas pierwszych. Ich opiekunką jest  Pani Pola Szolc. Od września ubiegłego roku do stycznia roku bieżącego kandydaci do wolontariatu uczestniczyli w przygotowaniach. Brali między innymi udział w szeregu spotkań ze swymi starszymi kolegami, pedagogami oraz pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim.

 
ul. Wałowa 30, 44-300 Wodzisław Śląski, NIP 647-218-85-28
e-mail: pcpr_wodz@poczta.onet.pl, tel./fax: 32 455 14 30, tel: 32 455 60 59, 32 410 73 59, 32 410 70 69
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim jest jednostką organizacyjną wchodzącą w skład powiatowej administracji zespolonej utworzoną na mocy uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego Nr III/29/99 z dnia 25.01.1999 r.

PCPR Wodzisław © 2019 wykonanie: Neone