Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Wodzisławiu Śląskim jest jednostką
organizacyjną wchodzącą w skład
powiatowej administracji zespolonej
utworzoną na mocy uchwały Rady
Powiatu Wodzisławskiego Nr III/29/99
z dnia 25.01.1999 r.
2018-07-02
XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych


Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z jubileuszowej

XV Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych,

której wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami!


Kliknij tutaj aby zobaczyć przez YouTube


2018-06-08


2018-06-05
Wyniki konkursu plastycznego „ Moja rodzina zstępcza jest ok.”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Moja rodzina zastępcza jest ok.” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w konkursie. Jury wyłoniło laureatów:


I miejsce rodzeństwo: Zuzia, Jakub i Jagoda.

II miejsce ex aequo : Weronika i Aneta

III miejsce ex aequo: Santina i Dorota

Jury podjęło również decyzję o przyznaniu 8 wyróżnień dla Karli, Pauliny, Nadii, Mateusza, Vanessy, Pauliny, Julii i Pauliny.

Zwycięzcom konkursu oraz autorom wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy sukcesu!

Cieszymy się, że nasz konkurs cieszył się taką popularnością - dziękujemy także Rodzicom Zastępczym, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem i wspierali młodych uczestników.

Laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody rzeczowe w terminie przewidzianym w regulaminie konkursowym2018-06-01
Radosnego Dorastania dla Wszystkich Dzieci

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom
składamy życzenia

radosnego dorastania, wielu serdecznych przyjaciół
i beztroskiej zabawy.
Niech każdy dzień będzie dla Was nową,
wspaniałą przygodą i niech każdy poranek przybliża
Was do realizacji marzeń.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Wodzisławiu Śląskim wraz z pracownikami.2018-05-30
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

To już po raz kolejny rodziny zastępcze powiatu wodzisławskiego spotkały się na Dniu Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Święto Dnia Rodzicielstwa Zastępczego to ukłon dla naszych rodzin zastępczych, że są, kochają i opiekują się dziećmi potrzebującymi domu. W Powiecie Wodzisławskim jest ponad 167 rodzin zastępczych opiekujących się ponad 265 dzieci. W spotkaniu uczestniczyła Pani Janina Chlebik – Turek – członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, która podziękowała rodzinom zastępczym podkreślając wartość wychowywania dziecka w rodzinie. Na ręce rodzin zastępczych złożyła drobne upominki przygotowane przez osoby niepełnosprawne i starsze uczestniczące w projekcie p.n. „Środowiskowy Interfejs Pomocowy” realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim od 2017r. Uczestnicy projektu przygotowali także nagrody dla dzieci i młodzieży uczestniczących w konkursie organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Pokochaj Mnie” pn. „Moja rodzina zastępcza jest ok.”

2018-05-30
DZIĘKUJEMY2018-05-29
Odznaczenia dla rodziców zastępczych


Odznaczenia dla rodziców zastępczych, wyróżnienia dla powiatów, wymiana doświadczeń w drodze do usamodzielnienia dzieci oraz prezentacja dobrych praktyk samorządów, zagrożenia świata dziecięcego – to najważniejsze elementy kongresu, który odbył się 16 maja br. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie pod hasłem „Dziecko jest najważniejsze”.

Podczas spotkania rodzice zastępczy, zasłużeni w działalności na rzecz dzieci, otrzymali odznaczenia państwowe. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał minister Andrzej Dera.

Odznaczeni zostali za zasługi w działalności na rzecz dzieci, za promowanie idei rodzicielstwa zastępczego. Wśród rodzin zastępczych znalazły się trzy rodziny zastępcze zawodowe funkcjonujące na terenie Powiatu Wodzisławskiego. Są to odznaczeni brązowym medalem: Państwo Katarzyna i Marcin Kojtych, Państwo Katarzyna i Andrzej Gawełek. Medalem brązowym i srebrnym zostali z kolei uhonorowani Państwo Katarzyna i Jacek Wojaczek.

Państwo Katarzyna i Andrzej Gawełek tworzą rodzinę zastępczą od 15 lat. Przez ten czas otoczyli opieką 17 wychowanków. Państwo Katarzyna i Marcin Kojtych od 11 lat pełnią funkcję rodziny zastępczej, a od 4 lat tworzą rodzinny dom dziecka. Do chwili obecnej w ich domu schronienie znalazło 18 dzieci. Państwo Katarzyna i Jacek Wojaczek pełniący funkcję zawodowej rodziny zastępczej stworzyli dom dla 15 wychowanków w różnym wieku.

Państwo Kojtych, Państwo Gawełek i Państwo Wojaczek podjęli się trudnej misji opieki nad dziećmi, które dzięki zaangażowaniu rodzin, pomocy oraz współpracy wielu instytucji, w tym przede wszystkim pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, mają dom i szczęśliwe dzieciństwo. Współpraca z rodzinami zastępczymi układa się bardzo dobrze. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i rodziny zastępcze wykonały sporo pracy w stronę dobrych rozwiązań, które są na bieżąco wprowadzane w życie.

Już wkrótce, 30 maja, będziemy obchodzić Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Warto już teraz przypomnieć o tej wspaniałej idei i ludziach, którzy znaleźli w swoim życiu i w swoim domu miejsce dla nie swojego dziecka. Z szacunkiem i podziwem myślimy o tych, którzy zawodowo opiekują się dziećmi – 24 godziny na dobę – w zawodowych rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka.Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i odznaczonym!


2018-05-15
Materiały dotyczące niepełnosprawności na stronie ZUS

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zamieszczone zostały materiały dotyczące niepełnosprawności. Są to m. in. : aktualny "Informator dla osób z niepełnosprawnością - 2018 r., poradnik "Jak żyć z problemami zdrowia psychicznego", poradnik dla rodziców z niepełnosprawnościami "Rodzicielstwo bez ograniczeń", poradnik dla pracowników administracji publicznej "Jak skutecznie odpowiadać na potrzeby rodziców z niepełnosprawnościami".

Materiały można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, klikając w link zamieszczony poniżej:

http://www.zus.pl/baza-wiedzy/biblioteka-zus/wydawnictwa/dzialania-zakladu-ubezpieczen-spolecznych-na-rzecz-osob-niepelnosprawnych


2018-05-08
Zdobądź stypendium pomostowe na studia


Zdobądź stypendium pomostowe na studia - kliknij po więcej szczegółów

Projektowanie stron internetowych Copyright © 2007 Neone
Wszelkie prawa zastrzeżone
Wodzisław Ślaski, ul. Wałowa 30,
NIP 647-218-85-28 tel./fax: (32) 455-14-30 e-mail: pcpr_wodz@poczta.onet.pl